Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Dr. Atabey 1983 yılında Kırşehir’ de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 2007 yılında Erciyes Üniversitesi’nden mezun olarak meslek hayatına başlamıştır. Yozgat’ ın Yerköy ilçesinde mecburi hizmet görevinden sonra 2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Genel Cerrahi ihtisasına başlamıştır. Asistanlık döneminde kliniğinde asistan temsilciliği ve Türk Cerrahi Derneği Asistan Komisyonu’nda görev almıştır. 

 

İhtisas sonrasında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde mecburi hizmet görevini ifa etmiştir. Mecburi hizmet sürecinde aynı hastanenin başhekimi olarak da görev yapmıştır. Mecburi hizmet sonrası 2015 yılında ihtisas yaptığı Cumhuriyet Üniversitesi’ ne Yardımcı Doçent olarak atanmış ve 2018 Mayıs ayına kadar görev yapmıştır. Görev yaptığı dönemde Bariatrik Metabolik cerrahi, Laparoskopik kanser Cerrahisi, Reflü Cerrahisi, Laparoskopik Fıtık Cerrahi konularında çok sayıda ilki başarılı bir şekilde yapmıştır. Bu süre içerisinde bir çok Laparoskopik cerrahi eğitimine katılan Dr.Atabey Cleveland Clinic’ de Robotik Cerrahi eğitimi de almıştır. Daha sonrasında Medicana Sivas Hastanesi’nde görev yapmaya başlayan Dr. Atabey burada da birçok laparoskopik ameliyatı başarı ile gerçekleştirmiştir.

 

Yine Medicana grubu Bahçelievler/ İstanbul Hastanesinde yarı zamanlı olarak çalışmıştır. 2019 yılından 2021 Ağustos ayına kadar Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesinde akademik faaliyetlerini sürdüren Dr. Atabey’ e 2021 Mayıs ayında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent ünvanı verilmiştir. Evli ve 1 çocuk babası olan Doç.Dr. Mustafa ATABEY halen İstanbul’da VM Medical Park Maltepe hastanelerinde aktif görev yapmaktadır.